חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יומן שביל 2021 #10

יום שהתחיל בערפל - וזרח

יום 17 למסע בשביל ישראל – יום שלישי י”ח באדר 7.3.21 – תל ערד > תל רומי > הר עמשא > בית היערן

יצאנו מהחניון המסודר בתל ערד, שם ישנו בלילה באדיבות הרשות להגנת הטבע. מתחילים שבוע רביעי למסענו. פתיחת המסלול בבוקר מכוסה ערפל שהתבהר עם תחילת הצעידה עם המדריך הנפלא יאיר צורן, שהקסים אותנו עם סיפורים והסברים מעשירים על עצי אשל, היסטוריה ארץ- ישראלית, תנ”ך ועוד. הנוף התחיל כמדברי מהול בירוק והתחלף ליער ופריחה עדינה עם מדשאות בירוק זרחני בעיניים. צעדנו לצד פזורות בדואים חייכנים מברכים לשלום.

העליה להר עמשא היתה מדודה בקצב מתאחד ונפרסו מולנו מראות יחודיים לאיזור שנראה כמו תמונה פסטורלית ואותנטית. הצטרפו אנשים נמרצים, מעגלי השיח בנושא “תפקידים במשפחה” היו מציפים, עוררו שיח נמרץ והעמיקו את ההכרות. שיחת סיכום היום היתה עם רון שכנר, שהיה ראש המועצה בהר חברון. הוא דיבר על ההתיישבות באיזור אחרי מלחמת ששת הימים, מה שנקרא מפעל ההתנחלות ביהודה ושומרון, שהוא היה בין מקימיו, ונתן נקודת מבט מעוררת סקרנות. התגובות של האנשים היו כל אחד מהמקום שלו ומהשקפת עולמו.

הדר לוי מבר-יוחאי, חבורת “כל השביל”:
שמעתי על המסע מאחות של חברה. היום במהלך ההליכה נוצר שיח מענין בין אישה קונסרבטיבית, בחור חילוני מחבורת “כל השביל” וביני (הדתיה) על ענייני דת. היה מעניין ממש! אקח אתי את ההבנה שזה שמישהו לא בהכרח מסכים איתך, זה דבר נהדר שיש לכבד ולשמוח בו!! גם מעגל השיח של היום, בנושא מעמד האישה, היה מעניין ממש!

לפרק הבא

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן