חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כוחה של קבוצה בשנת השירות

הגר חרש וראם גמליאלי עושים שנת שירות בנשר, ורוצים לספר קצת על העשייה כקומונה בעיר בחודש האחרון.

בשבעה באוקטובר פרצה המלחמה. בשל החוסר-וודאות הגדול והלחץ המשותף, הוחלט לשחרר אותנו לבתים. למרות כל המצב, כל יום נפתח בזום על מנת לשמור על הכוח הקבוצתי שלנו יחד. דיברנו, שיתפנו, הקשבנו ולמדנו. באותו שבוע התבשרנו שנוגה וייס מבארי, חברתנו לקומונה, נחטפה יחד עם אימה שירי וייס לעזה. עד היום אנחנו מתמודדים עם הצער, החרדה והכאב שעוטף את כולנו יחד. נוגה היא חלק משמעותי וגדול מהקומונה, אנחנו מרגישים בחסרונה בכל תחום. ובדיוק בגלל זה בחרנו כקומונה להתעסק בלייצר טוב, ולגרום לחיים שלנו כקבוצה להתמלא בעשייה משותפת וחשובה כל כך ברגעים כאלו.

עושים ביחד

למשל: צוות משימה המדהים שלנו פתח ביוזמה משותפת עם מחלקת הנוער של העיר, ויזמו יחד שוק חקלאים!! השוק היה מעבר לכל המצופה, הגיעו חקלאים מכל הארץ, מהעוטף והדרום ומהצפון הרחוק. היה כל כך מרגש לדעת שאנחנו אלה שגרמנו לזה לקרות. התמיכה של העיר הייתה מדהימה, ובלעדיה לא היינו מגיעים לאן שהגענו.

שוק חקלאות ישראלית בנשר

יוזמה נוספת היא הפרוייקט ״שובו לשלום״ בשערי בית הספר היסודי בית יהושע. ראם ואריאל גלבר, שינשין נוסף בקומונה, חשבו כיצד אפשר להתייחס לתחושות הפחד והאי-וודאות של תלמידי בית הספר הצעירים שלא בהכרח יודעים כיצד להתמודד עם המצב. לכן בנו יחד עם צוות בית הספר מערך שיעור בנושא געגוע, אשר הועבר על ידי מחנכות הכיתות מכיתה א׳ ועד ו׳, ובו-זמנית הגיעו כל חברי הקומונה לבית הספר ויצרו שלט ובו היה כתוב ״שובו לשלום״ בצבע צהוב. והיום, כל ילד שנכנס לשערי בית הספר מסתכל על השלט אותו יצרנו יחד, ואנחנו מקווים שהוא מבין שהפחד והרגשות הקשים הם משותפים לכולנו, וזה הכוח של העם שלנו – להיות יחד ברגעים הקשים.

קומונת נשר בפעילות בבית ספר בעיר

בנוסף, ביום שישי האחרון, עיריית נשר אירגנה ריצה משותפת של כל הקהילה למען השבת החטופים הביתה, בה לקחנו חלק הן כרצים והן כצוות מוביל ומארגן של האירוע. על כל אחד מהרצים הייתה תמונה של חטוף. האירוע היה מאוד מרגש ולקחו בו חלק המוני אנשים שהגיעו והזדהו עם קהילות העוטף והחטופים.

ממשיכים להתנדב ולסייע

וכמובן שלא נסיים כאן. אנחנו מתכננים עוד המון אירועים חינוכיים לקהילת נשר כולה, כגון: עצרת לזכר הנרצחים ולהשבת החטופים במהרה, ויצירת עץ עם פרפרים צהובים, המסמלים את החטופים ואת הכמיהה שלנו שהם יחזרו בריאים בגוף ובנפש.

אנחנו רואים את כוחנו כקבוצה משמעותית, ומבינים שהיום כולנו נמצאים בשעת חירום. ברגעים קשים אלו אנו מנסים להגיע לכל מקום בו נוכל לתת יד.

מתפללים לימים טובים יותר ומודים על כל העשייה.
קומונשר

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן