חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אקוסיסטם ישראלי

חיים יהודיים-ישראליים במרחב האורבני והכפרי

אקוסיסטם ישראלי

חיים יהודיים-ישראליים במרחב האורבני והכפרי

אקוסיסטם ישראלי

“אקוסיסטם” הוא מושג שמתאר מציאות רב-רובדית, שנוצרת ממפגש של מספר רב של מערכות, המורכבות מתתי-מערכות ומפרטים, ואת השפעתם אלה על אלה. עבורנו הוא משמש למערכת חברתית מורכבת על מכלול הפרטים, הקבוצות, הארגונים, הכוחות, המעשים והתפיסות המרכיבים אותה.

מטרתנו ליצור במקומות בהם אנו פועלים רשת של קשרים, שיתופי פעולה וחיים משותפים בין קבוצות, קהילות, תוכניות חינוכיות, עמותות ורשויות, שירכיבו מרחב תרבותי יהודי ישראלי עמוק, מגוון ומעשיר.

אקוסיסטם חיפה – בהובלת אילנה עבו גולן
בשכונת הדר בחיפה חיים מספר קהילות צעירים, חניכי תכניות קדם-צבאיות וחברי כפר הסטודנטים. אלה פועלים בשיתוף עם תושבי השכונה הוותיקים ועם הגורמים העירוניים לשיפור פני השכונה, מיצוי משאבים עירוניים והשקעה בחינוך ותרבות. האקוסיסטם מאגם את משאבי השכונה ויוצר פעילויות שונות שנותנות מענה לצעירים ולתושבים, כגון: תיקוני שבועות, קבלות שבת, מפגשי נשים; וכן תמיכה מאורגנת לנפגעים בתקופת מגפת הקורונה.
בנוסף לפעילות הקהילתית בשכונת הדר, אנחנו פועלים במרחבים נוספים בעיר: מקיימים פעילות בנושא לוח השנה העברי בשכונת אחוזה; שותפים במעגל ארגוני ההתחדשות היהודית; מדריכים סדנאות חווייתיות בבתי הספר ופועלים ליצירת שיתופי פעולה עם העירייה וגופים נוספים בעיר.

אקוסיסטם מטה אשר – בהובלת רבת המועצה יעל קריא
חניכי התכניות החינוכיות שלנו, תושבי האזור ומחלקות המועצה האזורית מטה אשר משתפים פעולה בפיתוח חיי תרבות ושיח יהודי ישראלי.
אנחנו מכשירים פעילים ומנהיגוּת במסגרות החינוך, בקהילות ובמרחב המועצתי.
מנהלת האקוסיסטם יעל קריא מובילה לימוד בית מדרשי במספר ישובים במועצה, מנחה קבלות שבת, ויוצרת ערבי תוכן קהילתיים לקראת חגים.

אקוסיסטם עמק יזרעאל – בהובלת הרבה ליאורה אזרחי ורד
עם פתיחת השלוחה המונגשת של מכינת רבין בקיבוץ מזרע, נכנסנו למרחב פעילות חדש בשיתוף עם קהילת “ניגון הלב” (שפועלת בעמק יזרעאל מעל 20 שנים) בהובלת הרבה ליאורה אזרחי ורד. נקיים ערב “חלומות להוריש” לזכרו של רה”מ יצחק רבין, נערוך תיקון ליל שבועות במוזיאון “העמק” בקיבוץ יפעת, ונפעל בבתי הספר בתחום התרבות היהודית-ישראלית בשיתוף עם מחלקת החינוך של המועצה.

שותפים
לתכנית

Print
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן