חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השתלמויות מורים

השתלמויות מורים בבתי-ספר ממלכתיים, המוכרות לגמול השתלמות

השתלמויות מורים

השתלמויות מורים בבתי-ספר ממלכתיים, המוכרות לגמול השתלמות

השתלמויות מורים

תחום תרבות יהודית-ישראלית מתאפיין בשילוב של עולמות תוכן: תנ”ך, היסטוריה, ספרות, פילוסופיה, אמנות ועוד. כך גם בהשתלמות נבחן נושאים נבחרים מזוויות שונות, ונתרגל אופני למידה מגוונים וחווייתיים, שהמורים יוכלו ליישם בכיתותיהם.

ההשתלמות יוצרת הזדמנות למורים להרחיב אופקים, להעמיק ידע, להתפתח מבחינה מקצועית ואישית, להתרענן וליצור קשרים עם עמיתים למקצוע. הלימוד בהשתלמות הוא קבוצתי-משתף וקושר את הטקסטים הנלמדים עם הביוגרפיה של כל אחד/ת מהמשתתפים ועם שאלות ערכיות בחיינו.

ניתן לבחור נושא אחד מהמוצעים מטה או ליצור עמנו קשר ולבנות השתלמות המתאימה לבית הספר. לכל ההשתלמויות יש גם פורמט מקוון.

  1. “הזמן הוא כמו גלגל ענק”: מעגל השנה – החגים העבריים עברו במהלך הדורות גלגולים שונים. בכל דור הודגשו סיפורים וערכים מסוימים, ואחרים הוצנעו. נכיר את הגלגולים השונים ונברר מה אנחנו רוצים להדגיש, ואיך אפשר ללמד את הנושא באופן שיגביר את הזיקה של התלמידים לתרבות היהודית-ישראלית, יחד עם בחינה ביקורתית שלה.
  2. תקשורת מיטיבה: לימוד מיומנויות הנחיה דרך תכנים של תרבות יהודית ישראלית. מיומנויות של הנחיה והבנה של תהליכים בקבוצה משפרות את עבודת המורה ואת הקשר עם התלמידים. שילוב תכנים של זהות ושייכות מעמיק את ההתבוננות של כל תלמיד על עצמו ואת המפגש בין התלמידים, ובינם למורה. נלמד, נתנסה ונחווה.
  3. חינוך, ערכים וזהות בבית הספר – סוגיות חינוכיות וערכי בית הספר. מה הם הערכים שמנחים אותנו בחינוך והוראה? ההשתלמות מתאימה למורים ומנהלים שרוצים להרחיב ולהעמיק את הדיון הערכי דרך מקורות יהודיים.
  4. מגדר, תרבות וחינוך – מושגי יסוד בשפה המגדרית. ההשתלמות מאפשרת למשתתפות/ים לבדוק את עמדותיהן/ם כלפי תפקידי נשים וגברים ולבחון סוגיות חברתיות במבט מגדרי. הגברת המודעות מניעה תהליכי שינוי ופעולה לחברה צודקת וטובה יותר לנשים וגברים כאחד.
  5. פדגוגיה של חבורת למידה – מודל החבורות. מודל של למידה עצמאית מונחית בקבוצות של 7-5 תלמידים/ות יכול לתת מענה גם ללמידה מרחוק. נלמד את הפדגוגיה הייחודית של למידה מקוונת, נבחן את מאפייני הלמידה בקבוצה קטנה, כולל האפשרות להתנסות בתפקידים שונים, ונכיר כלי-עזר דיגיטליים חינמיים ברשת.

המשתתפות/ים יקבלו את גמול ההשתלמות (30 או 60 שעות) לאחר הגשת עבודה בהתאם להנחיות של משרד החינוך.

אילנה עבו גולן, אחראית השתלמויות מורים
052-5598050  [email protected]

שותפים
לתכנית

שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן