חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ציונות

“קראתי פעם לציונות אידיאל אין-סופי, ואני מאמין באמת כי גם לאחר השגת ארצנו, ארץ ישראל לא תחדל מלהיות אידיאל. כי בציונות כפי שאני מבין אותה, כלולה לא רק השאיפה לכברת ארץ מובטחת כחוק בשביל עמנו האומלל, אלא גם השאיפה לשלמות מוסרית ורוחנית.” (בנימין זאב הרצל, מתוך “תקוותנו”, מרץ 1904)

תנועת החלוץ – המדרשה באורנים הינה תנועה ציונית, השואפת להגשים, כמאמרו של הרצל, את האידאל של בית לאומי מוסרי לעם היהודי בארץ ישראל.

אנו רואים בציונות תנועה החותרת לכך שהעם היהודי יקיים ערבות ואחריות הדדית בין כל חלקיו, ובמרכזו בית לאומי בטוח וראוי – מדינת ישראל. אנו מאמינים כי אין די בהקמת המדינה. כדי להגשים את האידיאל הציוני, יש לקיים במדינה חברה צודקת ומוסרית, המבוססת על מגילת העצמאות.

אנו רואים ביהודים בתפוצות שותפים לעיצוב דרכו של העם היהודי.

אנו מאמינים בציונות שוויונית, אשר רואה בערביי ישראל אזרחים מלאים ושווים, חותרת לשלום ושיתוף פעולה עם מדינות ערב ולפתרון של שלום לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

תנועת החלוץ שואבת השראה מהתנועה החלוצית ככלל ומאנשי העלייה השנייה והשלישית בפרט, אשר עלו לארץ על מנת ליישב אותה, לפתח אותה ולהקים בה חברת מופת.

בפעילות התנועה אנו מלמדים את ההיסטוריה הציונית והחלוצית, מחנכים לאורן ומעודדים את חניכינו להגשים את אלו בחייהם – להגן על מדינת ישראל, לפתח אותה ולהיאבק על דמותה.

שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן