חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכינה קדם צבאית בעיר הגדולה

יצאנו ביחד משלוחת אורנים של מכינת רעות לעיר הגדולה, לתל אביב, לסדרה הראשונה שלנו השנה – לרוב זה אמור לקרות הרבה יותר מוקדם במהלך השנה אבל את החודשים האחרונים הקדישו במכינות קדם צבאיות בעיקר להתנדבויות וסיוע בעורף. במהלך הסדרה פגשנו סוגיות חברתיות וזהותיות מורכבות. ביקרנו במקומות רבים כמו מרכז רבין, מרכז אהל שם ומשחק חידות ומשימות ברחבי העיר, וגם בחלקים הפחות זוהרים באזור התחנה המרכזית בדרום העיר.

במשך שלושה ימים של סיורים, הרצאות, שיחות עם אנשים ואוכלוסיות שלא הכרנו זכינו ללמוד עוד על החברה הישראלית ועל הפערים החברתיים, השסעים והגוונים שבה. את הסדרה אנחנו הרמנו מאפס – צוות של חניכים שלקחו על עצמם את המסע הזה ובנו סדרה מטורפת. זה מדהים לחשוב שזה שלנו, שאנחנו בנינו והפקנו את זה.

מנקודת מבט של אחת שאוהבת מאוד את תל אביב, לראות פתאום את הצד השני שלה בתחנה המרכזית ובכלל בדרום העיר, שבדרך כלל אני לא נמצאת שם, עם כל הנרקומנים והשיכורים שמסתובבים ברחובות העלה בי מחשבות ותחושות שלא הרגשתי לפני, כי תמיד ראיתי את תל אביב כעיר זורחת ומוארת שיש בה רק טוב וחופשיות. זו הייתה חוויה יוצאת דופן ומלמדת על עוד אוכלוסיות שנמצאות באיזור הזה.

עדן אולשנסקי, שלוחת אורנים

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן