חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מעגלי שיח ופרפרים בנשר

קומונת נשר תשפ"ד

קומונת נשר תשפ"ד

בעקבות המלחמה והמצב הביטחוני, הגענו להסכמה בשנת השירות כי אנו צריכים לפעול לחיזוק העורף והאזרחים, משפחות החטופים ובני הנוער בנשר בדרך כזו או אחרת. רצינו להקדיש ערב אחד בו תושבי נשר יתאספו יחדיו על מנת להשרות תקווה ולהביע אחדות. לאחר סיעור מוחין ודיון בקומונה הבנו עד כמה יש לנו בני הנוער משמעות וחשיבות בייחוד בתקופה זו. עד כמה אנו יכולים להשפיע וכמה זה חשוב שהמודעות כלפי המצב תהיה בהיקפים גבוהים. לכן החלטנו שהערב יהיה מיועד לבני הנוער של העיר.

בינתיים נוצר מיזם אשר אט אט החל להתרחב ולהתפשט בארץ הנקרא עצי הפרפרים, בו עצים בכל רחבי העץ החלו להתמלא בפרפרים צהובים תלויים על חוט. כשראינו את המיזם הזה ידענו כי אנו רוצים להמשיך ולהפיץ אותו הלאה. חשבנו על דרכים רבות בהם נוכל לשלב את מיזם הפרפרים ומשמעותם עם משפחות ותושבי נשר. בין אם יצירת פרפרים אישיים של משפחות או תלייה משותפת של הורים וילדים של פרפרים אשר הוכנו מראש.

רצינו גם שהגילאים הצעירים יותר יקחו חלק בדבר זה, ולכן הכנו שבלונות של פרפרים אשר אותם חילקנו בביתי הספר הייסודיים והמועדוניות בעיר דרך מערכי שיעור שהכנו מראש, על מנת שהילדים יכלו לקשט את השבלונות, לכתוב מסרים או לחזק בדרכים שונות את האחרים.
באמצעות הפרפרים שאספנו מהמסגרות השונות, הכנו שרשראות של פרפרים בעלות מסרים שונים, חיזוקים וציורים אישיים של הילדים. אותן תלינו ברחבי היכל התרבות, בו גם קיימנו את העצרת, ועל עץ מרכזי מחוץ לבניין.

ערב קהילתי

ערב העצרת היה מחולק לשני חלקים: הראשון טקס לזכרם של הנופלים ותקווה להחזרת החטופים שעדיין נמצאים מוחזקים בשבי. בחלק השני של הערב קיימנו מעגלי שיח שונים, בהם העברנו תכנים של אמונה בזמן משבר, אחדות ופילוג בעם, אפשרויות בחירה, דיברנו על מה זה אמונה והגדרתה, סוגים שונים של אמונה ותכונות שרכשנו בתקופה. בנוסף לכך דיברנו על המפה הפוליטית הארץ והשינוי שהיא עברה או תעבור בעקבות המצב.

שמנו דגש בכל הערב וגם במעגלי השיח על הפרפרים ומשמעותם. הסברנו את אפקט הפרפר והצגנו את משמעותם המייצגת חופשיות, תנועתיות, שמחה ושחרור ותהליך ושינוי. יחד עם נשמה. העלנו את הנושא של איפה אנחנו כבני נוער יכולים לתרום בייחוד כרגע, איפה אנחנו יכולים להשפיע, להתנדב ולעזור. ועד כמה זה שאלה של בחירה.

את הערב תכננו וביצענו בשיתוף פעולה עם הצופים והנוער העובד והלומד כאן בעיר. שמחנו ונהנו מאוד לבצע שיתוף פעולה זה, ואנו מקווים לבצע פעולות נוספות משותפות בעתיד.

אנאל אברומוב, ש”ש מקומונת נשר

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן