חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יומן שביל 2021 #23

יעל שחק

יום 33 למסע בשביל ישראל, יום שני, א’ חוהמ”פ, 29.3.21
שדות ים – חוף ג’סר א’ זרקא – אמת המים – מנסור אל עקב – זיכרון יעקב

יעל שחק מירושלים כותבת:

לפני כמה שנים שמעתי לראשונה על המסע. לאחרונה חיפשתי קבוצות לטייל איתן. באותו זמן עשיתי קורס צילום, ואיתי בקורס היתה אפרת בדיחי. היא שאלה אותי על תמונה שצילמתי והתגלגלה שיחה שבה סיפרה שהיא יוצאת לשביל ישראל. שאלתי בסקרנות מה זה אומר. אחרי המון שנים שלא הסתייע לי לצאת לטיולים מסוג זה, החלטתי לתת לעצמי את המתנה הזו. מיד הלכתי וקניתי קניה ענקית של ציוד מטיילים. מכרה עזרה לי להרשם בקלות וכך הגעתי לשביל… למעשה זה הגיע אליי. כשהתחלתי לחפש – נפתחה דלת ועוד דלת.

היום עבר עליי יום בכיף, למרות שהיתה קצת עייפות אחרי ליל הסדר. זו פעם שלישית במסע הזה שאני מגיעה, וראיתי שאנשי חבורת “כל השביל” ועוד רבים שמחו לראות אותי ושמחתי לראות אותם. לדעתי זה מה שיוצר חוויה מאד גדולה בשביל, ואני חושבת שזה שהיה לי כח לקום ב-4 בבוקר וגם לנסוע שעתיים זה אך ורק בזכות האנשים והחברים אליהם התחברתי. הרגשתי שהם נתנו לי דרייב להגיע.

היום היה רווי בשיחות מעניינות.. אמנם אני פה לא הרבה זמן, אך יצרתי קשר עם לא מעט אנשים ונוצרו שיחות אישיות ועמוקות מאד – אני שיתפתי והם גם סיפרו בעקבותיי – גם קשרים משמעותיים. אני נפגשת כאן עם הרבה עולמות והם עם העולם שלי. היום שוחחנו במעגלי השיח על קונפליקטים בזהות הישראלית, ויצא לי לדבר עם אחד המטיילים על החברה הדתית אל מול החילונית והשוני הקיים ביניהן. זו חויה הכי מהממת שיש.

אקח איתי את האומץ לקפוץ למים ולישון בשטח אחרי הרבה שנים שלא עשיתי את זה, ולזרום עם הדבר הזה. כולם נכנסו לי ללב! אקח איתי את המפגש שהוא מאד טבעי ואותנטי, את הכבוד שמעניקים כאן לשונות. לא דיברתי על נופים המדהימים כיוון שהאנשים הטובים הם נדבך חשוב במסע וזה כיף. אני גאה ושמחה על זה.

הפרק הבא

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן