חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יום כיפור – הזמנה להשראה

היכולת לערוך יום כיפור כצוות וכחבורה

יום כיפור הוא אחד הימים כבדי המשקל במסורת היהודית. אני זוכרת שכילדה זה היה בשבילי יום חג מיוחד, איזה עירבוב בין יראה וחגיגיות ליום משפחתי של אופניים, סרטים ומשחקי קופסה. זה היום היחיד בשנה שיש בו שקט ממש. שקט אחר.

כשגדלתי חיפשתי דרך לתת משמעות ועומק ליום הזה. האופניים כבר לא ענו לי על הצורך, בבית הכנסת לא מצאתי את עצמי. אני חושבת שהרגע שבו הרגשתי שאני מוצאת, היה הרגע שהייתי חלק מקהילה: בצורך להרכיב משהו שיהיה מתאים לי ולציבור מוגדר, ביצירה המשותפת, ביכולת לערוך יום כיפור כצוות וחבורה. ביצירה הזאת יש רצון להתחבר למשהו עתיק ועמוק, ובאותה נשימה לסלול דרך חדשה. לאפשר חוויה של מפגש לכל אחד עם עצמו.ה בתוך מעגל, וגם להרגיש שייכים למעגל, לציבור, לעם.

מחזור יום כיפור הזה הוא חיבור בין מחזורי יום כיפור מסורתיים ומחדשים. הוא חיבור של אנשים מחפשי דרך ולב. ואני מוצאת בתוכו את האיזון העדין בין היכולת להתאים את החג והמסורת לדמותי ובין להישאר בקשר עם שרשרת הדורות וגם להוסיף לה משהו.

המחזור הזה הוא הזמנה לקבל השראה. אפשר לבחור שיר מתוכו. אפשר לבחור כמה טקסטים וכמה שירים וליצור את יום הכיפורים שלכם. אפשר להוסיף אליו את עצמכם, את משפחתכם, ולהיות שותפים ביצירה של מסורת.

להורדת מחזור יום הכיפורים של המדרשה-החלוץ

הרבה נעמי קרן, מנהלת קהילות צעירות

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן