חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ט”ו בשבט והמשבר הסביבתי

טו בשבט והמשבר הסביבתי

ט״ו בשבט פוגש אותנו השנה בתקופה שבה יש הרבה מאוד על מה לדבר חוץ מט״ו בשבט: סגר שלישי, שנה לקורונה, בחירות רביעיות, מבצע החיסונים, כן ביבי/לא ביבי, שחיתות בממשלה, שוב חל״ת, מתי כבר אטוס לחו״ל, שוב בידוד, המשבר הכלכלי לא נגמר, איזה רקע אשים בהרצאת זום הקרובה, ועוד ועוד.

אבל אני טוענת שיש נושא שהוא חשוב לא פחות ואפילו הרבה יותר מהנושאים שציינתי, כיוון שעד כמה שנושאים אלו הם חשובים, הם ברובם ולרובנו די זמניים. לעומתם, המשבר הסביבתי ישפיע עלינו וילווה אותנו לא רק בעשרות השנים הבאות, אלא הוא גם ישפיע ישירות על ילדינו ועל העולם שנשאיר לדור הבא.

זה מוביל אותי לשאול אתכם ואתכן כמה שאלות: מהו תפקידנו כאזרחי מדינת ישראל? האם הוא לשנות, לחנך ולהשפיע רק על הבעיות, האתגרים והקשיים של ההווה? או שמא יש לנו גם אחריות בין-דורית לבאים אחרינו?

הנושא הסביבתי נמצא נמוך מאוד בסדר היום הציבורי והפוליטי כיום, אך עלינו לשנות את המצב. כתנועה, עלינו לפעול לבניית עולם ירוק ומקיים: בחינוך, בפוליטיקה, במגזר השלישי או בשיח סביבנו.

ב”אפיק הירוק” אנו פועלים להכנסת תכנים ירוקים לכל מסגרות תנועת החלוץ, ולקידום אג׳נדה סביבתית בתנועה הבוגרת ומחוצה לה. אתם.ן מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלינו לפעילות ולעשייה!

לסיום אצטט מקהלת א, ד: ״דור הולך ודור בא, והארץ לעולם עומדת״. כדור הצעירים.ות והמנהיגות.ים של המחר, בואו נחליט איזו ארץ נוריש לעצמנו ולדורות שאחרינו. שמירה על הסביבה רלוונטית עכשיו יותר מתמיד, ואני מאחלת לכם.ן שתחגגו את ט״ו בשבט הקרוב בעשייה למען הטבע וכדור הארץ, ושהעשייה הזאת תמשיך גם אחריו.

חג שמח!

אליענה זלר, פעילה באפיק הירוק של התנועה הבוגרת

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן