חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכינת רעות בסיור סליחות

ההתיחסות ללוח השנה העברי, על מועדיו העתיקים והחדשים, היא חלק בלתי נפרד מהתכנית במכינת רעות. יש מנהגים ומסורות שמשותפים לכולם, ואחרים – שונים. לקראת ראש השנה יצאה המכינה לסיור. שיר אמידי משלוחת יחיעם מספרת:

ביום שלישי בערב יצאנו לסיור סליחות ברחובות צפת. בהתחלה האווירה הייתה מעט מוזרה, ולאט לאט התחלתי לראות שיש בה משהו פשוט ומיוחד – היא קצת הזכירה לי את ירושלים. מאוד התרגשתי לראות את כמות הסיורים שיש בתקופה הזו בשנה.

הלכנו לבית כנסת, והחלטתי להשתתף בתפילת ערבית שבדיוק התחילה. ממש התרגשתי מהמעמד ומההזדמנות להתפלל בבית כנסת מאוד מיוחד, שמצד אחד היה מאוד מפואר, ומצד שני באופן שקשה להסביר – פשוט. אחר כך שרנו ביחד ברחוב שירי סליחות ופיוטים. הרגשתי פתאם בפעם הראשונה אוירה מיוחדת, שעוד לא יצא לנו לחוות יחד כשלוחה – השירים המשותפים, הביחד שלנו עם האווירה שיש ברחובות סביבנו – זה היה חזק, מחבר ומרגש.

שרים “חטאנו לפניך, רחם עלינו” בליווי העוּד של דן ורדי, ראש המכינה

אבא של גד, חבר מהמכינה, העביר לנו הרצאה מרתקת. אחד הדברים שזכורים לי מהשיחה איתו זה שהוא אמר שלדת יש המון פנים וזוויות והיא יכולה להכיל בתוכה השקפות עולם שונות, אך לכולן יש מכנה משותף שהוא הטוב – כמו ערבות הדדית, חברוּת ואנושיוּת. לכן גם אם אתה לא מגדיר את עצמך אדם דתי, אבל יש בך כוונות טובות, התפילה שלך נחשבת בדיוק כמו תפילה של כל מתפלל.

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן