חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לעבוד, לנשום, להתבונן

חניכי שנה ב' עובדים בנאות סמדר

רשמים מחודש של עבודה בשכר בנאות סמדר:

העבודה בנאות סמדר שונה מהעבודות שרובנו עבדנו בהן בשנת המכינה שלנו. יש מגוון גדול: מעבודה חקלאית ועד שיפוץ ועיצוב בית הילדים בקיבוץ, ועוד המון אופציות שנותנת לכל חניך וחניכה למצוא את המקום שהכי מתאים להם ולהביא את עצמם לידי ביטוי.

רוב העבודות שאנחנו עושים הן עבודות כפיים, שבהן מרגישים את האדמה, מרגישים את התוצר, חווים את כל התהליך שהמוצר עובר, מהעץ ועד הצנצון ואפילו עד מכירת המוצר בפונדק. העבודה מקנה לנו כל-כך הרבה כלים ונותנת לנו הזדמנות לחוות משהו שלרובנו לא יצא לחוות: לקום ב-5:30 בבוקר לפני השמש ולראות את הזריחה בהרי האדום, לעבוד עם בוסים שרואים אותך ושאכפת להם ממך, לעבוד עם אנשים מכל קצוות הארץ שהגיעו לקהילה של נאות סמדר, לדבר איתם ולהקשיב להם, ועוד המון זוויות שונות להסתכל על הדבר הזה שנקרא עבודה.

מעבר לזה שבאנו לעבוד למימון התוכנית שלנו, באנו גם לחוות קהילה אמיתית, מחוברת, מגובשת וייחודית. השהות בנאות סמדר מוכיחה לי איך אפשר לחיות ביחד, בשותפות ובחיים צנועים ורגועים, בלי התעסקות בחומריות ומבלי להיות במרדף אינסופי. השהות כאן גורמת לי להיות הרבה יותר שלו ממה שהייתי, להעריך דברים בחיי היומיום שלי, להתבונן מזווית אחרת על החיים. אני מרגיש שהשהות כאן נתנה לי איזה שהוא איפוס, חופש מהחיים הסוערים שלנו. המעבר ממסגרת שנה א׳ למסגרת שנה ב׳ בלי רגע לנשום, לעצור, להביט, להרגע – אני חושב שהחוויה הזאת הייתה נחוצה והכרחית בשלב הזה של החיים, בדיוק בשביל לעשות את הדברים האלו.

אני מרגיש שלמדתי על עצמי המון מהשהות כאן, בעיקר שאפשר להשקיט את כל הסערה ואת כל הלחץ ביומיום שלי, לעשות התבוננות אישית ולתת לשקט להיות חלק מהחיים שלי ושל כולנו.

אדם ציבולבסקי, שנה ב’ (בוגר מכינת תל”ם)

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן