חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרבנות הישראלית בצעדת השוויון

השמים משתנים לעיני החקלאים, אחרי שנת שמיטה שבה תרגלנו שחרור והנחת הרכוש, שבה ביקשנו לאזן את סדרי הכוחות. עוד רגע תפרוץ לחיינו שנה חדשה. השנה שאחריה, היא אולי חשובה יותר משנת השמיטה עצמה. זאת שנה שמבקשת שלא נידרדר חזרה להרגלים ישנים, זו שנה ששואלת: ומה עכשיו? מה למדת? איך תנהג אחרת? במקצב החיים היהודי, שנת תשפ”ג הנכנסת היא כמו יום ראשון בכיתה א’, לוח חלק והזדמנות לספר את הסיפור מחדש, להטיל ספק במה שהכרנו כמציאות מובנת מאליה.

כהכנה למשימה הזו ממש מגיע חודש אלול, מעודד אותנו לעבודת נפש של התעוררות והסרת המחסומים, חיזוק הידיעה שתמיד אפשר לשנות ולתקן. אלול מלשון “וּמָל ה’ אֱלֹהֶיךָ אֶת לְבָבְךָ וְאֶת לְבַב זַרְעֶךָ” (דברים, ל, ו’). השמיטה של ערלת הלב היא עבודה יומיומית, עבודה מתמדת שמבקשת להתבונן במציאות בעיניים חדשות וחפצות בעשיית חסד וצדק.

מה בעיתוני הערב מבשרת הכותרת? היא מבשרת על מציאות שהתרגלנו אליה ושאותה יש לתקן: בישראל 2022 הסיכוי של ילד מהפריפריות לשפר את מצבו הכלכלי עד סוף חייו, הוא הנמוך במערב. פערי ציוני הבגרות אדירים, תושבי הפריפריות חיים בממוצע כ-4 שנים פחות מאשר החיים במרכז, והשכר הוא כחצי מהשכר במרכז הגיאוגרפי והכלכלי.

צעדת השוויון

עם החצבים, נתייצב גם אנחנו.
מוזמנות ומוזמנים לפתוח את שנת תשפ”ג עם דרישה לצדק – בצעדת השוויון! יחד נביא את נושא הפערים בין הפריפריה למרכז לסדר היום הציבורי ונדרוש מהמדינה לפעול לצמצום הפערים בתחומי חינוך, בריאות, דיור, תעסוקה, תחבורה ורווחה.

רשת הרבנות הישראלית, יחד עם עשרות ארגוני חברה אזרחית, הצטרפה ליוזמת צעדת השוויון במטרה לשים זרקור על אי השוויון בחברה הישראלית, לצמצם את הפערים הממוסדים בין הפריפריה והמרכז ולדרוש שוויון וצדק לפריפריות החברתיות והגאוגרפיות בבחירות הקרובות. בין המשתתפים: פעילים חברתיים, ראשי ערים ומועצות אזוריות ומקומיות, תנועות נוער, ארגונים חברתיים ואזרחים מודאגים, שיצעדו יחד מדרום ומצפון לכיוון הכנסת בדרישה מראשי המפלגות להכיר בפערים הקיימים בין המרכז והפריפריה ולשלב במצען רשימה של דרישות לצמצום הפערים.

הצעדה תיפתח ביום ראשון 18.9 בקריית שמונה ובאר שבע, תעבור בישובים שונים ביניהם רהט, טבריה, ובית שמש, ותסתיים ביום חמישי 22.9 בירושלים.
כאן תמצאו פרטים נוספים אודות תוואי הצעדה והפעילות במוקדים השונים, וכן את דף הדרישות והיעדים שגובשו סביב נושאי ליבה.
עדכונים שוטפים תמצאו בעמוד הפייסבוק.

הצטרפו אלינו לפתיחת שנה חדשה עם דרישה לצדק חברתי ושמיטת הפערים, נתראה בצעדת השוויון!

מיכל זמיר, תלמידת מחזור ד’ של בית המדרש לרבנות ישראלית

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן