חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכינת רעות במפגש עם מכון סנאבל

מכינת רעות עם סנאבל

המכינאים.ות משלוחת ראש הנקרה של מכינת רעות נפגשו לראשונה, כחלק מסדרת מפגשים מתוכננת, עם החניכים.ות של מכון סנאבל [שיבולים] למנהיגות בחברה הערבית, המשתייך לאג’יאל – חטיבה ערבית בשומר הצעיר. זו השנה השלישית ששיתוף הפעולה מתקיים וכולל מפגשים בין הקבוצות. במפגש הראשון שהתקיים בתחילת החודש התארחה המכינה החצי-שנתית רעות במכללת גליל מערבי אצל סנאבל, בחודש הבא נארח אותם אצלנו בראש הנקרה ובעוד חודשיים יצאו שתי הקבוצות יחד לסיור בנצרת.

לקראת המפגש הראשון, למדנו קצת על החברה הערבית בישראל. נוכחנו לדעת שגם ב’צד’ שלנו חוסר הידע רב ועימו גם המבוכה. רוב החניכים לא מכירים כמעט כלל את החברה הערבית ואף לא נפגשו מעולם עם ערבי.ה. במהלך ההכנה לסדרת המפגשים שעשינו בשלוחה עלו חששות כמו מחסום השפה, סוגיות פוליטיות נפיצות, יחסים מגדריים ועוד. ניתן להניח, כי גם בצד של סנאבל עלו חששות דומים. לעיתים נדמה כי אנחנו כה שונים ויחד עם זאת כה דומים. התפריט והמאכלים האהובים דומים עד זהים, וגם הלבוש, רבים מתחומי העניין ועוד.

המטרה המרכזית של סדרת המפגשים הזו היא להכיר ולקרב. ברמה האישית לגלות שלפעמים סטיגמות מגיעות בעיקר ממקום של חוסר היכרות, וברמה החברתית להכיר בני ובנות אדם המשתייכים לחברה אחרת הכוללת 20% מהאוכלוסייה בישראל.

לאחר פעילויות ‘שבירת קרח’ בקבוצות מעורבות והיכרות עם האחר.ת , למדנו על דת ומסורת של כל קבוצה, מקום המשפחה, מסלול החיים ומה מעסיק כל חברה. פגשנו צעירים בגילנו שעוברים שנה של הכנה לאקדמיה ולחיים. למדנו קצת ערבית, דיברנו על התרבות והמנהגים של כל קבוצה.

הייתה אווירה מאוד נעימה וחיובית. צחקנו הרבה ונשארנו עם טעם של עוד – מצפים למפגש הבא.

אורית פסקל, ראש שלוחת ראש הנקרה של מכינת רעות

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן