חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סמינר זהות במכינת רעות

בתור מישהו שמחובר מאוד לדת, סמינר זהות יהודית היה עבורי מעצים, חוויתי ובתזמון משמעותי מבחינתי עם חודש הסליחות שאנחנו בעיצומו.

נסענו, כל השלוחות במכינה, למוזיאון ״אנו״ בתל אביב (מוזיאון העם היהודי). היה בזה משהו עוצמתי והרגשתי שהתוכן שהועבר לנו שם נתן לנו ידע שהזכיר לנו את הקשר לדת שלנו ואפילו העמיק אותו. במוזיאון עברנו הדרכות עם דן ראש המכינה – ושאלנו מה אנחנו יודעים על התקופה בין התנ”ך לפלמ”ח. הסתבר שמעט מדי ולא מספיק על תקופה כה ארוכה בתולדות העם, ואז גם שאלנו מדוע בעצם אנו לא יודעים מספיק על תקופת הגלות?

למדנו עם איתי ראש שלוחת אורנים, שהוא גם חוקר שואה ועבד במוזיאון לוחמי הגטאות, וניסינו לצמצם מעט פערים בידע, לא רק על ההשמדה והסבל אלא גם על היצירה והחיים בתקופות האלו. סיירנו עם אורית סגנית ראש המכינה, והכרנו יוצרים ויוצרות במגוון תחומים, אנשי רוח, מדענים ועוד, כמובן כולם יהודים ויהודיות, ושאלנו במהלך היום האם יש דבר כזה אמנות יהודית, לאיפה נעלמו השפות ה’יהודיות’ לדינו ויידיש, ובכלל איך ולמה נגרם הפיצול הזה לאשכנזים וספרדים?

באותו ערב היינו בכנס ניגונים שבו למדנו ושרנו שירי שבת וחג וגם קצת שירי חול ממגוון המסורות והעדות. זה היה יום ארוך מאוד אבל מעניין, וגם היה כיף לפגוש את כל המכינה והשלוחות בפעם הראשונה.

אני שמח ומתרגש מחצי השנה הקרובה שאני הולך לעבור במכינה ועל האופציה שיש לי כאן להעשיר את הידע שלי.

אמיר הרשקוביץ ממושב נוב ברמת הגולן, חניך בשלוחת ראש הנקרה

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן