חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכינת רבין יצאה לדרך

מכינת רבין מחזור כ"ה

ימים ראשונים במחזור כ”ה של מכינת רבין. ההתחלה היא תמיד קצת אותו דבר והרבה שונה. אנשים חדשים, חוויות שבדרך, אתגרים ומשימות. דיבורים על נהלים, על מה באנו לעשות בשנה הקרובה, חלוקה לחדרים.

פתיחת שנה במכינה קדם צבאית, כמו כל התחלה חדשה, מלווה בחששות ויציאה פיזית ומנטלית מאזור הנוחות. חיים בקבוצה, מחסור בפרטיות, אכילה בזמני ארוחות קבועים – כל אלה מהווים מסגרת מגבשת ומסייעת להסתגלות, אבל גם שגרה שונה ולעיתים אפילו משונה לרוב בני ובנות ה-19. בכל זאת האווירה טובה ומלאת חיוכים.

עשינו סיורים ראשוניים באזורי השלוחות השונות (אדמית, חיפה ומזרע) ו’עלינו לקרקע’. זכינו בהיכרות קצת יותר טובה עם המקום שבו נהיה בשנה הקרובה. המכינאים.ות כבר החלו להתנסות בניהול המשותף, הובילו הדרכות בנושאים שונים ולמדו אחד מהשנייה. הבנו מה זה ממ”ש ועוד קיצורים וראשי תיבות משונים (אגב, ממ”ש זה מוביל מכינה שבועי). כמובן שגם התחלנו לעבוד ולעצב את המקום שישמש לנו כבית שני, ולעיתים אולי ראשון, בחודשים הבאים.

את השבת הראשונה עשינו בשלוחה, וזה כלל כמובן קבלת שבת משותפת. שרנו שירים והיה כיף ומשמח. היה גם מעניין לראות שלא כולנו מכירים את אותם שירים ומנהגים של שבת. צוותי השבת שלנו יצטרכו לקחת את זה בחשבון….

עוד הספקנו בשבוע הראשון סמינר לקראת חגי תשרי. ראש השנה נוגע בהתחלה, התחדשות, תקוות ואיחולים. יום כיפור מאפשר לשוחח על פגיעה וסליחה, ועל חשבון נפש ודברים שאנחנו רוצים לשנות. סוכות מעלה את האבחנה בין הדברים הקבועים ובין אלה הזמניים (כמו הסוכה). לכל הדברים האלה יש מקבילות בחיים האישיים שלנו ובחיי המכינה. יש לנו הזדמנות השנה לפתוח את הראש, להוריד קצת דעות קדומות, ללמוד דברים שלא ידענו (למשל: איך זה שחוגגים את ראש השנה בא’ תשרי, אם בתנ”ך השנה מתחילה בניסן?) וגם “להיכנס” בסוגיות ששנויות במחלוקת.

שתהיה לנו שנה טובה!

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן