חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכינת רבין בשבוע ניווטים

מכינת רבין בסדרת ניווטים

שבוע הניווטים של מכינת רבין התקיים בגבעות גורל שבנגב – אזור מעולה ללימוד ותרגול ניווטים, שמשמש גם את צה”ל לאימוני ניווט, כך שלא היינו שם לבד. לאחר שראשי השלוחות וראש המכינה עברו הכשרה מתאימה, הסדרה נערכה בהובלה עצמאית של המכינה, בליווי חובש ומגישי עזרה ראשונה חמושים, ובתיאום עם הגורמים הרלוונטיים והרשויות.

סדרת ניווטים במסגרת המכינה הקדם צבאית דורשת למידה של שפה חדשה, יציאה מאזור הנוחות, התמודדות ותרגול בקבלת החלטות בחולייה. זאת הזדמנות להתמודד עם קשיים, ולעשות זאת יחד.

בהכנה לניווטים למדנו במכינה על צורות טופוגרפיות בשטח, כיצד לקרוא מפה טופוגרפית ביחס של 1:50,000, כיצד להשתמש במצפן ולמצוא את כיווני השמיים, כיצד לבנות וללמוד ציר ניווט וסיפור-דרך וכן כיצד להתמודד עם מצבי אי-וודאות וסכנות בטיחות בניווט. בוגרי מכינה “טריים” באים מדי שנה להכין את המחזור הנוכחי, וזה תמיד מרגש ומפעים להיווכח בהמשכיות הזו.

חוליות הניווט פעלו בהפרדה מגדרית – בנים ובנות בנפרד – וזאת על מנת להגביר את גרף הלמידה וההתמודדות של כולם. שיטה זו מאפשרת הן למכינאים והן למכינאיות להעמיק בלמידה, לקחת אחריות על הניווט, להתנסות וגם לטעות וללמוד, היא מקפיצה את תחושת המסוגלות והביטחון של שני המינים ומאפשרת סביבה בטוחה ללמידה.הניווטים התקיימו בחוליות לאורך היום. בסיום כל יום ערכנו סיכום ניווט וכמובן בישלנו ביחד ארוחה חמה במחנה והכנו את המפות והציוד לניווט הבא. בסיום השבוע חזרנו למכינה לפריקת ציוד ושטיפת סירים, ואחריה מומשו הגעגועים למקלחת ולמיטה שהיא כבר כמו בית.

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן