חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

זכרון הרצח הוא פוליטי

דגל ישראל

צילום: צחי אבנור

השנה אנו מציינים 26 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל. עצרת הזכרון לא תתקיים השנה בכיכר. בשל עבודות הרכבת באזור, היא לא תתקיים במתכונת הרגילה גם בשנים הקרובות.

אנחנו, חניכי וחניכות שנה ב’ של תנועת “החלוץ”, רואים חובה בקיום עצרת לזכרון הרצח של יצחק רבין ומבינים את החשיבות הגדולה שיש בקיום העצרת למען ההגנה על הדמוקרטיה שלנו.

בעצרת זו נאמר: לא לשכוח! ולזעוק לכל קצוות ישראל, שאנחנו עם אחד שרוצה בשלום, מאמין בשלום ומחפש אותו! לא ניתן לעבר להיעלם בספרי ההיסטוריה, נמשיך ונוכיח כל שנה שמסר השלום שרבין העביר תקף גם כיום.

בשנה האחרונה חל מהפך. בכל רחבי הארץ התייצבו אנשים בגשרים, בצמתים וברחובות והובילו לשינוי. ועכשיו, אחרי תקופה ארוכה של תרדמת, מורשתו של רבין חיה ובועטת. החברה הישראלית נפגעה קשות, וכעת היא מחלימה מפצעים ישנים. בתקופה האחרונה אנחנו בתקווה לחזור לדרך הנכונה, דרך של תקווה, אהבה ושלום.

אנו מזמינים אתכם ואתכן לעצרת של “החלוץ” לזכר ראש הממשלה יצחק רבין, בשבת 30.10.21 בשעה 17:30, בחוות הצופים ליד קיבוץ רמת יוחנן.

בשנים האחרונות הטקסים הרשמיים לזכרו של רבין מאבדים מהנפח הפוליטי, ובכך – לדעתנו – נפגע גם ערכו של היום הכואב והחשוב הזה. ארגון “החלוץ” עורך טקס שיש בו הבעת דיעה ללא פחד, ויש בו סיפור פוליטי. בטקס משתתפים אנשי “החלוץ” מכל התוכניות (שנת שירות, מכינות, גרעיני נחל ועוד).

הטקס יתמקד בערכיו ופעולותיו של יצחק רבין, אשר קידמו מדיניות של שוויון בין אזרחי המדינה, מתוך תובנה שמעגל הדמים חייב להיפסק. הטקס יבטא את התקווה והסיכוי שלנו כאזרחים להשיג עתיד טוב יותר למדינה ולנו.

נשמח לראותכם\ן איתנו.

שנה ב’, מחזור י”ב, החלוץ – המדרשה באורנים

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן