חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מסלול הנח”ל נלחם בקורונה

מאז ומתמיד הנח”ל מתגייס למשימות לאומיות. עומר שדה מגרעין “דקל” במסלול הנח”ל שלנו מספרת על חוויותיה כמ”כית ביחידת אלה לחקירות אפידמיולוגיות:

לפני כחודשיים הודיעו לכל יחידת הגדנ״ע שמספחים אותנו לפיקוד העורף, לעבור הכשרה של שבוע ולהצטרף למשימה הלאומית החדשה – המלחמה בקורונה וקטיעת שרשרת ההדבקה. לא ידוע מתי נחזור לבסיסי הגדנ”ע. אני חושבת שבאותו הזמן לא הבנתי את גודל האחריות וגודל המשימה. היה סגר, לא היו הרבה חולים בארץ. בשבת הראשונה שנשארנו בצבא היינו כל היום בכוננות לחקור, בסוף לא חקרנו. אחרי כחודש ביחידה עברתי לפקד על כיתה בקורס מפקדי נוער שנקטע באמצע, ומשתתפיו הגיעו למערך החקירות האפידמיולוגיות בצריפין במקום לבסיסי הגדנ״ע.

בשבוע שעבר היחידה הכריזה רשמית על מעבר ממצב ״שיגרה״ למצב ״חירום״. מספר החולים ומקדם ההדבקה בארץ רק עולה ועולה ואנחנו במלחמה אמיתית – על שמיים פתוחים, על מוסדות לימוד פתוחים, על כך שבתי עסק יוכלו להיפתח ואנשים לא יאבדו את פרנסתם, והכי חשוב, אנחנו במלחמה על חיים של בני אדם.

העשייה שלנו ביחידה היא קשה, המשמרות ארוכות מאוד, והחקירות מורכבות ולפעמים גם לא נעימות. כמ”כית אני עוברת בין החיילים ועוזרת להם בחקירות השונות, מייעצת להם בפן המקצועי ותומכת גם בפן האישי, עם הקשיים שהתפקיד מעלה.

חשוב לזכור שהתגייסנו לצבא כדי לשרת את המדינה. הקורונה היא משבר עולמי שנמשך כבר כמעט שנה שלמה, ואני רואה במשימה הזאת שליחות. אני אפילו מרשה לעצמי לומר שאנחנו לוקחים פה חלק קטן בהיסטוריה של המדינה, אנחנו בחזית המלחמה בקורונה, יום יום, שעה שעה.

אני מקווה שעם החיסונים, הסגר והחקירות נוכל ביחד להדוף ולמגר את הקורונה למצב שבו נוכל לחזור לשיגרה שלנו, וכמובן שכמה שיותר מהר לחזור ולפקד על בני נוער, לחנך ולעודד אותם לעשות שירות משמעותי בצבא.

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן