חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שנת שירות – הבחירה הנכונה

בשנה שעברה התמיינתי למכינות ושנות שירות, מתוך רצון לצאת מאזור הנוחות, לדחות את הצבא ולעשות שנה משמעותית שבה אלמד על עצמי ואתרום לסביבה לפני כניסה למערכת צבאית.

לפני כשבועיים עברתי לגור בנשר, ואני חלק מקומונת ‘הלל’ בשנת שירות של ״החלוץ״, וזו הייתה רכבת הרים מטורפת. נכנסתי לדירה עם מזוודה, תיק יד ואין-ספור חששות שחלקם עדיין איתי. זה לא פשוט לגור בבית עם משפחתי הקרובה, ופתאום לעבור לגור עם עוד עשרה אנשים שלכל אחד מהם עקרונות, ערכים והרגלים שונים. צריך ללמוד לוותר, להתפשר, להסתדר. אבל יש גם הרבה מה להרוויח.

עכשיו אני כבר יכול לספר כי המפגש הזה עם אנשים מגוונים מכל הארץ הוא מעניין ומעצים. כל אחד ואחת מאיתנו מביא איתו תרבות ואופי אחרים, ודרך זה אני לומד המון על עצמי, על היכולת שלי להכיל אנשים שונים ממני ולהבין את דרך החיים שלהם.

גם אם יש עדיין לפעמים חששות ואתגרים, אני יודע שעשיתי את הבחירה הנכונה לצאת לשנת שירות, לגלות עולם שלם של ערכים, לחיות בצפון הפסטורלי והמרגיע שיש בארץ שלנו ולקחת אחריות על החיים שלי. כל יום מחדש אני קם בחיוך, בתחושה שכיף לי ושאני יוצר קשרים מעמיקים, ומאחל לכל אחד להרגיש ככה ולבחור בחירות משמעותיות וטובות כאלה.

ראם גמליאלי, בן 18.5 מגן יבנה

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן