חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המסע של מכינת רעות

מסע פתיחה מכינה קדם צבאית רעות מחזור ו

מסע פתיחה מכינה קדם צבאית רעות מחזור ו

עדן אולשנסקי משלוחת אורנים וגאיה אלבז משלוחת יחיעם מספרות על מסע הפתיחה של מחזור ו’ של המכינה הקדם צבאית רעות: לפעמים קשה, לפעמים כיף, חווית החיים במכינה מורכבת ותהליכית, ומתחילים להיווכח בזה כבר במסע הפתיחה.

בשבוע שעבר יצאנו לשלושה ימים בשטח – מסע הפתיחה של המכינה. המסע היה שילוב של הרבה רגשות ותחושות – היה קשה, מייאש ומתיש בנקודות מסוימות אבל עם כל הקושי היה כל כך מגבש, מצחיק וכיף שקשה לתאר. בערב השני הכנו פויקה בעצמנו וזאת זכורה לי כחוויה המגבשת של המסע. כל אחד לקח על עצמו חלק מההכנה וגם מי שלא, דאג להרים את האווירה, הרגשתי שהיה ביננו שיתוף פעולה אמיתי.

לצאת מאזור הנוחות

אחד הקשיים במסע כזה הוא העובדה שאנחנו מנותקים – בלי טלפונים ואין לנו יכולת לתקשר עם הבית ולספר מה עובר עלינו. היה קשה להתנתק לשלושה ימים אבל באופן אישי אני מאמינה שזה עשה לנו רק טוב, להיות אחד עם השני נטו בלי הפרעות והסחות דעת. המסלולים היו מאתגרים בהרבה מהרגעים ומצד שני הנוף כל כך מרשים ומיוחד, במהלך המסלול דיברנו והכרנו יותר, גם כאלו שעוד לא יצא לנו להכיר לפני וזאת גם הייתה אחת הסיבות שגיבשו אותנו ועזרו לנו להעמיק את ההיכרות שלנו.

הנקודה שהכי זכורה לי מהטיול זה השלב שסיימנו את המסלול ביום האחרון והגענו לנקודה הסופית. ישבנו שם הרבה זמן ונחנו, אחר כך הייתה משבצת סיכום מסע וחילקו לנו ארטיק קרח שהיה כל כך מדויק לרגע בה של אחרי מסלול מתיש. המסע הזה בהחלט הוציא אותי מאיזור הנוחות שלי. במשך שלושה ימים היינו בטבע, במקום לא מוכר. ישנו, בישלנו ואכלנו והכל בתנאי שטח. זאת הייתה חוויה מהנה במיוחד ועל אף כל הקשיים הצלחנו להוציא ממנה את הטוב- בהסתכלות לאחור היה מאוד כיף.

עדן

“הייתי עושה את זה שוב”

היה מסע כל כך כיף, בגלל העובדה שלא היו לנו טלפונים וכולנו דיברנו, התחברנו והתגבשנו אחד עם השני. בסוף נחל עמוד היה רגע שפתאום קלטנו כמה הלכנו בשלושת הימים האחרונים וזה היה מבחינתי רגע השיא. למרות הקושי, החום, העייפות ועוד כמה אתגרים בדרך עמדנו בזה וסיימנו ביחד. 

המסע הזה הוציא אותי מאזור הנוחות שלי, באופן חד משמעי – לסחוב את התיק על הגב לאורך הרבה זמן בהליכה, החום בידיעה שאין מקלחת בערב והארוחות בשטח שלא תמיד היו מאוד מגרות. מצד שני, יש בזה משהו משחרר וכיף, זה שאנחנו לא צריכים להיות תלויים בשגרה קבועה. אנחנו יכולים פשוט לצאת ולהסתדר עם מה שיש, עם מה שאין ועם מי שנמצא איתך בסיטואציה באותו הרגע.

הייתי עושה שוב את אותו הטיול ובדיוק עם אותם האנשים.

גאיה

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן