חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שוויון זכויות בגאווה

חודש הגאווה

השנה, לקראת פתיחת חודש יוני – חודש הגאווה, קיבלנו תזכורת מובהקת למה גם בשנת 2022 עדיין צריך וחשוב לציין את החודש הזה.

בשנים האחרונות עוד ועוד מצעדי גאווה נערכים ברחבי הארץ. לא רק תל אביב, ירושלים וחיפה – משנה לשנה ערים נוספות מקיימות אירועי גאווה במהלך החודש. השנה גם נתיבות הייתה אמורה להצטרף לרשימה, עם אירוע הגאווה הראשון בעיר. אחד ממארגני הצעדה ואמו סבלו מהשפלות ואיומים, כולל אבן שהושלכה לעברם וקליע שנשלח אליהם. הפניות של מארגני המצעד לראש העיר בבקשה שיתמוך בקיום האירוע נענו בסירוב ואי נכונות לשיתוף פעולה, ולבסוף נכנעה המשטרה למסע האיומים, והחליטה לא לאשר את קיום המצעד.

גם המצעד בירושלים סובל מקשיים בירוקרטיים. פחות משבוע למצעד, והארגונים השותפים עדיין מחפשים מתנדבים ומתנדבות שישמשו כסדרנים לאורך מסלול המצעד המאובטח ביותר. ובכנסת? בזמן שהחקיקה על איסור טיפולי המרה מתעכבת, התקיים השבוע (אולי לכבוד חודש הלהט”ב) מפגש שדולה בנוגע ל”גבולות הטיפול בנטייה וזהות מינית”. איך נאמר? לא בטוח שהשדולה בכלל בעד שיהיו גבולות שכאלה.

גם אם נשים בצד את העובדה שמבחינה חוקית עדיין יש אפליות מסוימות כנגד קהילת הלהט”ב, במיוחד בכל מה שקשור לנישואים, וגם אם נניח בפינה את האפליה הלא-מוסדית, זו שפשוט מתרחשת בין אנשים ברחוב ובבתי העסק, קיבלנו תזכורת מצוינת לכך שגם כיום השנאה והלהט”בופוביה עדיין מסביבנו, כמעט בכל מקום. המאבק לקיום מצעד בנתיבות למרות, ואולי בגלל, האיומים שמסביב, וגם המאבק להמשיך ולצעוד בירושלים בה נערה נרצחה רק כי בחרה להשתתף במצעד, הוא בדיוק המאבק של חודש הגאווה. במאבק הזה כולנו צריכים לקחת חלק – חברי וחברות הקהילה וגם אלה שלא משתייכים אליה. בכל עיר בה אנחנו נמצאים, ובכל מקום שנוכל להגיע ולהצטרף למצעדים ולהנכיח את האמירה החשובה – שהמסע לשוויון ערך האדם עוד לפתחנו.

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן