חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

“לשנות פני עולם” גם בקלפי!

ביום שלישי הקרוב, 23.3, נצא להצביע בפעם הרביעית תוך שנתיים. המשבר הפוליטי הנוכחי מעלה ספק לגבי היותו של יום הבחירות הנוכחי “יום חג של הדמוקרטיה”. עם זאת, אין חלקנו עִם המיואשים הקצים בפוליטיקה ומואסים בה. אנחנו לא מאלה שחושבים ש”כל הפוליטיקאים אותו הדבר”. לתוצאות הבחירות יהיו השלכות דרמטיות על עתידה של החברה הישראלית. 

נמשיך לחתור לקיים את מדינת ישראל על פי הערכים שאנחנו מאמינים בהם: 

  • מדינת רווחה יהודית ודמוקרטית, שכל אזרחיה שווים. 
  • מדינה ששייכת לנו, אזרחיה, משרתת את הצרכים והרצונות שלנו, מעניקה לנו ביטחון קיומי וכלכלי, ומאפשרת לנו התפתחות וצמיחה מתמדת.
  • מדינה שיש בה מקום לכולנו; שיש בה כבוד והערכה לשונות בינינו; שיש בה חופש ושוויון לזרמים שונים וקבוצות שונות של דת, עדה, מגדר, נטיה מינית, איזור גיאוגרפי ועוד; ובה בעת מטפחת ומחזקת את המשותף והמאחד בינינו, על בסיס ערבות הדדית ולא על בסיס שנאת האחר.
  • מדינה שהכלכלה שלה משרתת את כלל האנשים ולא את המעטים, את הרווחה הכללית ולא את הרווחים; שמעניקה לכל אנשיה תשתית נדיבה של חינוך, רווחה, דיור ובריאות, מתוך תפיסה כי אלה צריכות להיות זכויות חברתיות בסיסיות ולא סחורות הנמכרות בשוק; שמחזקת את העובדים, את ארגוני העובדים ואת זכויות העובדים; שמצמצמת את הפערים הכלכליים-חברתיים האדירים; שמטפחת את שיתוף הפעולה ואת הסולידריות על פני התחרות הגסה. 
  • מדינה שתרבותה היהודית מאפשרת לכל היהודים והיהודיות להרגיש בה “בבית”; שרואה במקורות היהודיים שרשי יניקה בלתי נגמרים אך לא מקור של סמכות וכפייה; שמשלבת מסורת וחידוש, מעניקה משמעות לקיומנו ומחברת בינינו.
  • מדינה החותרת לשלום ושיתוף פעולה עם השכנים שלה ועם מדינות העולם, ובמיוחד פועלת לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני על בסיס העקרון של שתי מדינות לשני עמים: מדינה פלסטינית ומדינה יהודית, החיות בשיתוף פעולה ובשלום זו עם זו. 

אנחנו נמשיך לחנך לאור חזון זה ואנחנו קוראים לחניכים, לבוגרים ולכלל השותפים שלנו להמשיך להיאבק בכל שדה ובכל הזדמנות, וגם בקלפי, למען חברה צודקת. “לא עליך המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין ליבטל ממנה” (משנה אבות ב, טז).

בסוף השבוע הקרוב, ימים מספר לאחר הבחירות, נחזור לקרוא בהגדה של פסח, המספרת את סיפור יציאתנו מעבדות לחירות. זהו הסיפור המכונן של העם היהודי, סיפור אשר היווה השראה לדורות רבים ומהווה השראה גם היום. נוסיף אנו להגדה את מילותיו של איש העלייה השלישית משה בילינסון: “יצאנו לשנות פני עולם, לשים קץ לשעבוד אדם באדם”. מי ייתן ואמות מוסר אלה ינחו את כולנו עם הגעתנו לקלפי, ויחד נקדם את החירות המיוחלת שעמנו, מדינתנו, חברתנו ועולמנו כה זקוקים לה.

בברכת “אף על פי כן” ומועדים לשמחה,
החלוץ  – המדרשה באורנים  

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן