חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קומונת אשדוד חובקת ישראל!

לפעמים קשה לראות בעיניים את הטוב שאנחנו עושים. אני מודה שאני בעצמי לא תמיד מצליח לתפוס את ההשפעה שיש לנו, או את החשיבות בעשייה היום-יומית של החניכות והחניכים שלי. את פירות ההשקעה אולי בכלל לא אנחנו נקטוף, אבל בחג החנוכה הזה, הנס הקטן שלי הוא שלרגע קטן, לתקופה קצרצרה, זכיתי לראות את האור שהחניכות.ים שלי מאירים בעשייתם. שלושה שבועות עמוסים, חשובים ומיוחדים עוברים על קומונת “בראשית”, ואני כמצוות החג, רוצה להפיץ מעט מהאור הזה.

החורף מגיע, לאט לאט, והקומונה המדהימה שלנו באשדוד לוחצת על דוושת הגז ולוקחת את העשייה ואת הפעילות שלה כמה צעדים קדימה. בזמן שכולם מחפשים את המזגן, השוקו והפּוך, הקומונה יוצאת לתור את הארץ, להכיר, לטייל, להתנדב, ולעזור איפה שאפשר וצריך!

בסוף השבוע הראשון יצאה הקומונה לקיבוץ גבעת חיים איחוד לשבּת-קבוצה ראשונה ומשמעותית – לימוד, שיחות ופעילויות קבוצה, וכמובן הרבה אוכל טוב.

בשבוע השני התחיל הקרנבל – מצעדי לפידים ברובעים באשדוד, חלוקת סופגניות, פעילויות לקשישים ברחבי העיר, הדלקות נרות אזוריות, ואפילו יום הסברה עירוני של פיקוד העורף. הטלפון שלי מפוצץ בתמונות וסרטונים שמופצים ברחבי העיר – השינשינים של החלוץ בכל מקום!

בימים האחרונים יצאה הקומונה לטיול עם השכבה הבוגרת של המד”צים (אותם הם מדריכים) לאזור רביבים – שדה בוקר. ביחד עם המד”צים, השינשינים שלנו בנו את הפעילויות, ההדרכות והמשחקים לאורך כל הטיול, וגם במזג אוויר מעט סוער הם מובילים קבוצות נערות ונערים לטיול מלמד וחווייתי.

בשבוע הבא – טיול לשכבה הצעירה, שגם בו הקומונה תדריך. כמובן חוזרים לביה”ס, למתנ”סים ולהפיץ עוד קצת אור וטוב בחג האורות המדהים הזה.

אפיק שמע, מדריך קומונת שנת שירות באשדוד

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן