חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יומן שביל 2021 #13

בהר הרצל

יום 22 למסע בשביל ישראל – 12.3.21 כ”ח באדר תשפ”א – ירושלים
אביה ברזילי, כפר סבא:

צעדתי בשביל בתור ילדה עם הורי, וידעתי שיבוא יום ואהיה חלק מחבורת “כל השביל”. לפני שנה הצטרפתי לאחר שהשתחררתי מהצבא, ולאחר שלושה שבועות הפסקנו בגלל הקורונה. השנה חזרתי בשנית, בתקווה לסיים את המסע.

ארוחת בוקר של יום גשום

המסלול שתוכנן להיום בוטל בשל מזג האויר. לאחר לילה סוער, גשום וקר במחנה פלמ”ח ליד קיבוץ צובה התעוררנו למעגל בוקר ליד האח שהדלקנו וחיממה את האוהל. בהנחיית טל קיימנו סדנה סוערת בנושא השבת ואופייה, ולאחריה אכלנו “ארוחת בוקר של יום גשום”, מה שאומר פינוק אמיתי עם חביתות חמות, לחמניות, מעדנים, ריבות וקרואסונים שהכינו רכזי השטח עם צוות מתנדבים. כאשר התבהר היום נסענו להר הרצל לסיור בהיכל הזיכרון, ולאחריו סיור קצר בבית העלמין בעקבות החללים שנפלו בהגנה על ירושלים בתש”ח.

שמות בהיכל הזכרון

הסיור בהיכל הזיכרון היה לי מאוד משמעותי ומרגש. הצגת הנופלים בצורה שווה ומכבדת, ללא דרגות ופרטים נוספים מלבד שם ותאריך נפילה, השמות שקופצים ומציאת שמות מוכרים – כל אלו היו לי מרגשים וחיברו אותי לשרותי הצבאי ולהיסטוריה שלנו, לאנשים ששמענו עליהם ולא הכרנו אך זכורים לנו בזכות סיפורם.

זה היה יום שונה, לא בַּשטח כמו שהיה עד כה, אלא יותר אישי ועמוק, עם זכרונות שצפים ושהייה בהם. לאורך המסע אנחנו מדברים על הזכרון, והיום קיימנו זיכרון – חוויה משמעותית ושונה מהיומיום בשביל.

הפרק הבא

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן