חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סוף-מסע תשפ”א 2021

רעיה ויוסי אפנר במעגל בוקר

במרכז: יוסי ורעיה אפנר במעגל-בוקר אחד מ-44 השנה

דברים לסיום מסע “נפגשים בשביל ישראל”

מסע “נפגשים בשביל ישראל” הסתיים בפעם ה-16. לכל מסע ייחוד משלו, ובכל שנה מצטרפים אנשים חדשים, שביחד עם הוותיקים יוצרות ויוצרים את המסע המיוחד של אותה שנה.

זו הייתה שנה מאתגרת במיוחד. הקורונה איימה להשבית אותנו, וההנחיות המבולבלות – אל מול טבעו הייחודי של המסע שלנו – עיכבו זמן רב את ההחלטה לקיים את המסע. אבל משהחלטנו, יצאנו לדרך, ובעזרת המון אנשים טובים צמצמנו מאד את הפערים בהכנה. הגשמים הפריעו לנו במידה סבירה, ובדרך כלל התארגנו עם מקום לינה ותכנית חלופית – שוב בעזרת אנשים טובים לאורך כל הדרך: מהחווה של בני באילת, דרך קיבוץ קטורה ומושב אחוזם, פלמ”ח צובא ובית ינאי, הרדוף והושעיה, עד לבוסתן הנפלא בגינוסר, וכמובן להבות הבשן וכפר יובל.

לא פעם הזכרתי את הברית הבלתי-כתובה בין אלה שמקיימים את חובתם האזרחית בגיוס לצבא, וחלקם אף נהרגים במסגרתה, לבינינו – הממשיכים לחיות כאן. הברית הזו מחייבת אותנו לקיים חברה מתוקנת המכבדת את כל אזרחיה, מכילה את השונים ויוצרת מרחב רב-תרבותי שטוב לחיות בו. לאורך הדרך למדנו ופגשנו בתרבויות השונות שמרכיבות את הפסיפס האנושי של החברה הישראלית, ואני מקווה שבדרך הזו, של דיאלוג ושיח עם המרכיבים השונים של החברה הישראלית, נצליח ליצור יחד עולם טוב יותר.

אני מבקשת להודות לכל האנשים הטובים שמסייעים לנו לקיים מדי שנה את המסע: לצוות המסע, ובראשם דוד גלזנר שהוביל השנה את המסע בנחישות רגועה; לדני זוהר, אוסקר וורדה, יורם ויענקלה, צביה ויפה, שמואל אור ודני מדור, ולרבים אחרים שהכינו מסלולים והובילו אותם, ושהתגייסו ללוות אותנו במדבר ולחנוך את החבורה של צועדי השנה. לחברותי וחברי במדרשה-החלוץ. לכל חברותי שתומכות ומלוות ובמיוחד לאיילת לין, שאחראית על התכנים, הסדנאות ומפגשי סוף היום. תודה מיוחדת וענקית לצוות רכזי השטח, שאנחנו מכנים אותם ‘הרספ”ים’ של המסע: ליביה, אייל ודור שעשו מעל ומעבר בחיוך ובמקצוענות, בשקט ובשמחה, באחריות ובמסירות ללא גבול, כדי לאפשר למסע לזרום בצורה חלקה וללא תקלות. ולתומר החובש, שטיפל בשקט ובמקצועיות בכל הנזקקים לעזרה רפואית.

סוף מסע הוא גם רגע של עצב, פרידה מחבורה מופלאה של א.נשים צעירים ומבוגרים מקשת מגוונת של אמונות, דעות ותפיסות חיים. אני מקווה שהזרעים שנזרעו לאורך הדרך, המפגשים, הלימוד וההליכה בשבילי הארץ יובילו אותנו למעגלים נוספים של שגשוג ותמיכה ברעיון של תיקון עולם בדרכי צדק, שוויון, חמלה וחסד. תם מסע תשפ”א-2021, אבל המסע לא נשלם…

רעיה אפנר, ראשת “נפגשים בשביל ישראל”

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן