חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יומן שביל 2021 #32

קפה של בוקר בדישון

יום 42 למסע בשביל ישראל – יום שישי, כ”ז ניסן, 9.4.21
מסלול: דישון – הר זמר – קרן נפתלי – נבי יושע 

יצאנו למסלול ביום נעים עם שמש נכונה. הגשם שהובטח קצת נדחה לטובתנו.
מבין הכרמים המופלאים של דישון נפתח הבוקר במעגל עם ברכתה של תמי גולדברג שסיפרה על בנה, סמל תומר, שגדל במושב ונפל באסון המסוקים. היום צעדנו גם לזכרו.
התקדמנו לכיוון מרקמי הנוף הירוקים ועלינו להר זמר. פילסנו דרך בין עשבים, פרחים וקוצים עד שהגיעה עליה תלולה ולקחה אותנו להסתכלות רחבה שתופסת המון פרטים ומיקומים אזוריים. בסיומה של העליה לקרן נפתלי נהנינו גם מהנוף המרהיב ומצילומים יפים ומשותפים. ירדנו מקרן נפתלי לכיוון קבר נבי יושע (הנביא יהושע), והמדריך שאולי העניק טעימה מהסיפור המעניין. הדרך עברה במרבדי חרציות ועוד טיפוס, והגענו למצודת כח היא נבי יושע. שמענו משאולי המדריך את סיפור הלחימה של 28 האמיצים שנהרגו בנסיון לכבוש את המצודה.
נפרדנו מהצועדים וחבורת “כל השביל” הוזמנה לביקור במוזיאון הרעות. שמענו את סיפור פלוגות הפלמ”ח, צפינו בסרט והתרשמנו מסיפורי החברות המרגשים.
לקראת אחהצ נסענו לקבוץ להבות הבשן שהסכים לארח אותנו בשבת. נדהמנו לראות את רוחב הלב והכנסת האורחים של קיבוץ להבות הבשן המטופח. קיבלנו לרשותנו את המועדון הרחב והיפה שאנשי הקיבוץ שיפצו בעצמם. ומיד כשהגענו חיכו לנו משפחות עם דלת פתוחה כדי שנוכל להתקלח.

הפרק הבא

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן