חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יומן שביל 2021 #35

באתר הזכרון לאסון המסוקים

יום 44 ואחרון למסע בשביל ישראל – יום שני, ל’ ניסן, 12.4.21
מסלול: מכפר יובל לשאר ישוב

מעגל הבוקר נפתח על ידי חבורת “כל השביל” בשירה נמרצת: “פתאום קם אדם בבוקר”, ובדיקלום משותף יחד עם רעיה של הטקסטים הפותחים את הבוקר ובהם מוזכרים ימי הבריאה. בסנכרון מושלם כל ענני הגשם הכבדים התפזרו, כמסכימים עם עשייתנו ועם הדבקות בפסיעה הנחושה בשבילי ארץ ישראל.
התהדרנו בחולצות שביל חגיגיות מכל השנים, ובעיקר של השנה עם הכיתוב “פה ושם בארץ ישראל”. ואכן זה בהחלט היה מסע שבו פגשנו מקומות ואנשים רבים, נדירים ובעלי ערך אמיתי במדינתנו הקטנה. איזו זכות עילאית להכיר או לפגוש מחדש מזוית אחרת.
מעגלי השיח האחרונים-בהחלט להשנה התקיימו בסימן פרידה וסיכום אישי. המטיילים שיתפו מתוך ליבם הפתוח בכנות את אשר חוו בזמן המסע השנה. ישבנו במדשאות כפר בלום, כשלאורך המסלול האזנו לצלילי נחל חרמון והירדן.
סיום היום, כבכל שנה, התקיים באתר ההנצחה בשאר ישוב. הלכנו כקבוצה עם הסבר מפורט ונוגע של יוסי. דמעות של כאב ושל תקווה השתלבו בירוק העוטף סביב ובזרימת המים החיים המאפיינת את האתר.
כשהגענו לבריכה העגולה, בה מסיימים את המסע, שרנו יחד. נישאו עוד מילות פרידה וסיכום כדי לאסוף את אשר ארע בחודשיים האחרונים, וחולקו תעודות למסיימים את השביל כולו.
לבסוף חיבוקים רבים בין המרקמים האנושיים שכל-כך מאפיינים את הפרוייקט.
להתראות בשנה הבאה וגם בקרוב!

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן