חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יומן שביל 2021 #28

טטיאנה לוי

טטיאנה לוי

יום 38 למסע בשביל ישראל, יום שני, כ”ג ניסן, 5.4.21
מסלול: מגדל/חוף תמר – גינוסר – נחל עמוד תחתון – חניון עמוד תחתון (כביש 85)

התעוררנו לבוקר בבוסתן. הטמפרטורות עולות ואיתן מצב הרוח, כוחות הנפש והערבות ההדדית. התחלנו לצעוד במסלול נחל עמוד התחתון והחשוף. הבוקר עוד חס עלינו, אך לקראת הצהריים החום עלה ואיתו גם והדופק, וזה הזכיר לנו שישראל היא בין השאר גם מדינת שמש זורחת ומאירה. הצבעים סביב נפלאים. כליל החורש הוורדרד בתוך הירוק, ופריחות קטנות מסביב. מסלול מרשים, לח ומחבר לארץ ישראל ולאיזור שרכש חויות משכבר הימים… המון מים נשתו והדאגה המודעת לגוף התחדדה כדי להתמלא מרץ להיום ולהמשך. לא סופרים את הקילומטרים, אלא את החויות ואת הצחוק של שחרור מהמוכר, הידוע, השגרתי.
מעגלי השיח בהובלת מייקה מרמת יוחנן היו סביב נקודת המבט שלנו על נוכחות הערבים בארצנו והתיישבותם הקדומה, עלו דעות תוהות וגם דעתניות. בסוף הטיפוס לחניון נערכה שיחת סיכום בנושא התהליך לשחרורו של גלעד שליט עם שמשון ליבמן שליווה את משפחתו ואת שחרורו מהשבי, שיחה חזקה ולא רגילה שעוררה את הלבבות וגם קצת את הספקות לגבי המחירים שאנו וצה”ל גובים עבור שחרור חיילים ונעדרים, ובכלל על הערכים המובילים והשוני בנושא זה בינינו לבין אומות אחרות.

מוסיפה טטיאנה לוי מירושלים:

הגעתי לשביל היתה חבר שלי שעשה את המסע הזה. בכל שנה אני מגיעה לפרק זמן של שבוע. טיילתי בדרום, אילת והנגב, פעם אחת במרכז והשנה בצפון.
האוירה מדהימה. אני באה לא רק בגלל אהבתי לטייל בארץ, אלא בגלל האנשים שאני לא פוגשת בהזדמנויות אחרות ובטיולים שגרתיים. האנשים במסע אחרים. מהשנה הראשונה ראיתי שאנשים מיוחדים מצטרפים דווקא לפרוייקט הזה, ואני מצפה כל שנה לפגוש אנשים חדשים, וגם את אלה שהכרתי לפני שנים ושמחה לפגוש בכל פעם מחדש. סדנאות השיח מוסיפות לשיחה עצמה ולהתפתחות בינינו. כיום אני רואה כמה זה מוסיף, ולא כמשהו חולף ומצוי במקומות מוכרים.
במעגל השיח היום התברר לי בשיחה עם מישהו שאנחנו שכנים בירושלים, והשיחה התגלגלה על נוכחות ערבית בארץ, בייחוד בשכונות הירושלמיות המורכבות, סביב ההיסטוריה עם שכנינו הערבים.
מסלול העמוד תחתון הוא פתיחה מאד נחמדה והתחממות טובה לקראת השבוע בו בחרתי לצעוד.
אקח איתי הביתה פריחה בכל המובנים – הפריחה בטבע והפריחה בשיחות עם אנשים וברגשות שלי. פריחת הטבע והאנשים יחד. אני רוצה לומר תודה לכל אחד ואחת מאלו שיצאו למסע ודיברו איתי כאן. פתאום אני מגלה עולמות וכאלו שמכוונים את המחשבה שלי לכיוונים חדשים. זה מה שאני כל כך אוהבת במסע.

הפרק הבא

אהבת? אפשר לשתף בקלות

Facebook
Twitter
Email
Print
WhatsApp
Telegram
שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן