נפגשים בשביל ישראל

מסע חווייתי של זכרון, שיח והתחדשות

“נפגשים בשביל ישראל” הוא מסע רגלי לאורך שביל ישראל, שנוסד לזכרו של סמ”ר אבי אפנר ו-72 חבריו שנפלו באסון המסוקים, בדרכם לפעילות מבצעית בלבנון. המסע התקיים לראשונה ב-2002 בכותרת “אב”י (אפשר ביחד) בשביל ישראל”, ומאז התרחב וכיום מנציח את זכר כל הנופלים בכל מערכות ישראל ובפיגועי הטרור. זהו מסע חוויתי א-פוליטי של זכרון התחדשות ושיח, דרך הליכה בנופי הארץ ועיסוק בשאלות העומק של החברה הישראלית, תרבותה ומורשתה, תוך הכרת השונה והדגשת המאחד.

נבקש לפגוש פנים אחרות מאלה שאנו מכירים בדרך כלל. נלך לאורכה של הארץ, נפגוש מגוון אנשים ודרכם נתוודע מחדש אל המקומות, האירועים הקהילות והמפעלים החברתיים המרכיבים את קורותיה של ארצנו, תרבותה ומסורותיה. במספר מקומות נרד מתוואי השביל כדי להכיר אנשים, מפעלים, מקומות וקהילות.

שילוב היציאה לטבע וההליכה בדרך עם זיכרון הנופלים, מפגש פנים אל פנים ולימוד חוויתי, מייצר מסע ייחודי. דרך הכרות בלתי אמצעית נבחן את שאלות הזהות הישראלית–יהודית במובנה הפלורליסטי הרחב ביותר וננסה ליצור שיח כן בין רובדי החברה השונים ובין פריפריה ומרכז, כדי לעשות את החברה הישראלית, טובה יותר, מקבלת יותר, צודקת יותר – ראויה יותר לקורבן שהקריבו הנופלים.

המסע פתוח לכל, וניתן להצטרף אליו לכל פרק זמן מיום אחד ומעלה. למסע מעטפת לוגיסטית יעילה, מסודרת ומקיפה. ההשתתפות כרוכה בתשלום דמי רצינות בהרשמה, בלבד. ניתן להצטרף לקבוצה מצומצמת רב-גילאית הצועדת את המסע כולו (תלוי בראיון מוקדם).

יום במסע

  • טקס בוקר: כל יום ייפתח בטקס קצר לפני היציאה לדרך, ובו: היכרות קצרה עם ההולכים היום במסע, ציון הנופלים שלזכרם מוקדש מסלול ההליכה היומי, ברכת היום והסבר קצר על המסלול ועל הנושא היומי.
  • לימוד יומי: במהלך כל יום תהיה עצירה אחת המיועדת ללימוד (עד שעה) בקבוצות מעורבות. הלימוד נועד לאפשר מפגש ושיחה בין המשתתפים במסע, על בסיס מקורות קצרים, הקשורים לנושא השנתי של המסע.
  • מפגש יומי: בסוף כל יום תתקיים פגישה עם אישיות המייצגת עמדה או שאלה מרכזית, שמעסיקה את החברה הישראלית. ניפגש עם אנשי אקדמיה וחינוך, רבנים ומנהיגי ציבור, אנשי רוח ותרבות, עיתונאים ואמנים, פעילים חברתיים, קהילות ומפעלים חברתיים שהשפיעו ותרמו לחיינו מאז קום המדינה.
  • ציוני דרך: במהלך המסלול נעצור מדי פעם בישובים או אתרים, ניפגש עם אנשים ונשמע את סיפורי המקום.
  • אירועים: במהלך המסע יתקיימו מספר אירועים מיוחדים, כמו: פורים, יום בירושלים, יום בפארק הירקון, שבתות משותפות ועוד. אנא עקבו דרך הדיווח היומי ולוח הזמנים המעודכן.

לתרום לתכנית

כזכור, המסע אינו כרוך בתשלום. חלק גדול מהעבודה נעשה בהתנדבות, ועדיין אנו מתקשים לגייס את הסכום הנדרש לקיום הפרויקט. אנו מצפים ובטוחים שתרומותיכם יסייעו לנו לקיים את המסע. אנו מאמינים שניתן ואף חובה לבסס, לפתח ולהרחיב את הפרויקט, כדי למצות את הפוטנציאל האדיר הטמון בו, וכדי לשתף צבור רחב ככל האפשר, ובמיוחד מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, במפעל חשוב זה. ואנו פונים ומבקשים סיוע כדי לאפשר את קיום הפרוייקט והרחבתו.

באמצעות PAYPAL
תרומה מקוונת מאובטחת באמצעות PAYPAL

בביט: 054-4930239

באשראי: דרך אתר JGIVE

בהעברה בנקאית:
אבי בשביל ישראל (ע”ר)
בנק הפועלים (12) סניף 719 הנשיא חשבון 374685
(נא להקפיד לרשום שם)

המחאה בדואר:
“אבי בשביל ישראל”, בכתובת:
אצל משפחת אפנר, רח’ כלניות 24, קרית טבעון 3605226

שותפים
לתכנית

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו


שם פרטי*
שם משפחה*
דוא"ל*
דילוג לתוכן